Product Description
| Screen Technology: | QLED |
|---|---|
| Screen Size: | 55″ |
| Screen Resolution: | 3840 x 2160 |
| Display Resolution: | 4K Ultra HD |
| TV Processor: | Quad Core |
| Smart TV: | Yes |
| Compatible Video Streaming Apps: | Amazon Prime, Stan, Netflix, Freeview Plus |
| HDR Format: | HDR10 |
| Sound: | 2x15W20W (subwoofer), Onkyo Audio System |
| Refresh Rate: | 100Hz |
| Motion Rate: | 200 Smooth Motion Rate |
| HDMI Input: | 3 |
| USB Input: | 2 |
| Energy Rating (Star): | 4 |
| Release Year: | 2020 |
| Series: | C815 |
| VESA Wall Mount Size (mm): | 400 x 200 |
| Weight with stand (without stand): | 17.8kg (17.4kg) |
| Product Height (mm): | 783 |
| Product Width (mm): | 1227 |
| Product Depth (mm): | 295 |
| Additional Features: | AI Integrated, Android TV, 4K HDR10 |
| What’s In The Box: | Remote Control, Batteries, User Manual |









Reviews
There are no reviews yet.