Product Description
| Screen Technology: | LED |
|---|---|
| Screen Type: | QUHD |
| Screen Size: | 50″ |
| Screen Resolution: | 3840 x 2160 |
| Display Resolution: | 4K Ultra HD |
| TV Processor: | Quad Core Processor |
| Smart TV: | Yes |
| Compatible Video Streaming Apps: | Netflix, Stan, YouTube, Amazon Prime |
| HDR Format: | HDR10 |
| Sound: | 9.5W, Dolby Audio |
| Motion Rate: | 100 Smooth Motion Rate |
| HDMI Input: | 3 |
| USB Input: | 2 |
| Energy Rating (Star): | 6 |
| Release Year: | 2020 |
| Series: | P715 |
| VESA Wall Mount Size (mm): | 200 x 200 |
| Weight with stand (without stand): | 10kg (9.8kg) |
| Product Height (mm): | 703 |
| Product Width (mm): | 1112 |
| Product Depth (mm): | 319 |
| Additional Features: | AI Integrated, Android TV, 4K HDR |
| What’s In The Box: | Remote Control, Batteries, User Manual |







![LG 506L Slim French Door Fridge (Matte Black) [Plumbed] GF-L500MBL](https://gogetappliances.com.au/wp-content/uploads/2024/10/668722-Product-6-I-638493606605019008-291x353.webp)

Reviews
There are no reviews yet.