Product Description
| Model Number | WW85J5410IW |
|---|---|
| Washing capacity | 8.5 kg |
| Spin Speed | 1400 RPM |
| Weight (kg) | 69 Kg |
| Depth (mm) | 600 mm |
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | White |
| Energy Star Rating |
|---|
| Primary Product Category | Front Load Washer |
|---|---|
| Water efficient | 4.5 |
| Transfer to Clearance | |
| Energy consumption | 172 Kwh |
| Number of Cycles | 12 |
| Water consumption | 72 L |
| Washing Machine Type | Front load |
| Samsung Diamond Drum | |
| Fast Wash Option |









Reviews
There are no reviews yet.