Product Description
| Model Number | L98690FL |
|---|---|
| Washing capacity | 9 kg |
| Spin Speed | 1600 RPM |
| Depth (mm) | 605 mm |
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | White |
| Primary Product Category | Front Load Washer |
|---|---|
| Water efficient | 4.5 |
| Energy consumption | 413 Kwh |
| Water consumption | 77 L |
| Child lock | |
|---|---|
| Lockable Door |
SMART FEATURES
| Delay Start | |
|---|---|
| Auto Load Sensing | |
| Time Remaining Display |
WATER EFFICIENCY
| Litres Used Per Wash | 77 L |
|---|---|
| Water Star Rating |








Reviews
There are no reviews yet.