Product Description
| Dryer Controls | Electronic |
|---|---|
| Features |
|
| LED Display | |
| Time delay | |
| Anti Crease |
WARRANTY
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
|---|
ENERGY EFFICIENCY
| Energy Star Rating |
|---|
KEY SPECIFICATIONS
| Depth (mm) | 630 mm |
|---|---|
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | White |
| Finish Colour Description | White Cabinet/Silver Door & Control Panel |
| Drain hose included | Yes |
OTHER
| Primary Product Category | Clothes Dryer |
|---|---|
| Capacity | 8 |
| Energy consumption | 123 Kwh |
| EAN | 7332543541409 |
PROGRAMS
| Number of Programs | 10 Programs |
|---|
FUNCTIONS
| Energy Saving Function |
|---|







![LG 65 Inch QNED81 4K UHD LED Smart TV [2024] 65QNED81TSA](https://gogetappliances.com.au/wp-content/uploads/2025/10/65QNED81-291x353.png)


Reviews
There are no reviews yet.