Product Description
| Model Number | WD85N74FNOR |
|---|---|
| Washing capacity | 8.5 kg |
| Drying capacity | 6 kg |
| Spin Speed | 1400 RPM |
| Weight (kg) | 84 Kg |
| Depth (mm) | 600 mm |
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Finish Colour | White |
| Measurement note | We recommend allowing an extra 150mm in depth for hoses and connections. Dimensions may not include door or control panel. |
| Energy Star Rating Wash | 4 |
|---|
PROGRAMS
| Number of Programs | 14 Programs |
|---|---|
| Quick wash | |
| Cotton | |
| Synthetics | |
| Everyday | |
| Rinse and Spin |
WATER EFFICIENCY
| Water Star Rating |
|---|
SMART FEATURES
| Auto Load Sensing | |
|---|---|
| AddWash |





![LG 506L Slim French Door Fridge (Stainless) [Plumbed] GF-L500PL](https://gogetappliances.com.au/wp-content/uploads/2024/07/668726-Product-0-I-638500697404330706-291x353.webp)





Reviews
There are no reviews yet.