Product Description
PRODUCT DETAILS
| Water Inlets | Hot and Cold |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Washing capacity | 10 kg |
| Drying capacity | 5 kg |
| Spin Speed | 1400 RPM |
| Depth (mm) | 600 mm |
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 600 mm |
| Water efficient | 4.5 |
| Control type | Control knobs |
| Transfer to Clearance | |
| Display Panel | LCD |
| Default Door Hinge | Left |
| Finish Colour | White |
| Number of Programs | 16 Programs |
| Origin | South Korea |
| Water consumption | 86 L |
| Water Star Rating | |
| Cotton | |
| Auto Balance | |
| Auto Load Sensing | |
| Sensor Dry | |
| Washing Machine Type | Front load |










Reviews
There are no reviews yet.