Product Description
Samsung 579L French Door Fridge SRF579DLS – Plumbed
Warranty: One Year
Key Specifications:
| Model Number | SRF579DLS |
|---|---|
| Depth (mm) | 824 mm |
| Height (mm) | 1772 mm |
| Width (mm) | 817 mm |
| Accessories included | – |
| Dispenser | Water only |
| Finish Colour | Stainless Steel |
| Notes | Please allow up to 50mm on the rear of the fridge as well as 25mm on the top to accomadate for efficient ventilation. |
| Plumbing required | Yes |
Other Features:
| Fridge Type | Multi Door |
|---|---|
| Features |
|










Reviews
There are no reviews yet.