Product Description
| Brand | CHiQ |
|---|---|
| Colour | White |
| Features | ✓ One Touch smart program ✓ Delay start ✓ Child lock ✓ Fuzzy logic function ✓ Failure detection system ✓ Drain pump with filter |
| Height (mm) | 920mm |
| Width (mm) | 550mm |
| Depth (mm) | 588mm |
| Type | Top Load Washer |
| Installation | Freestanding |
| Water Efficiency | 3 Star |
| WELS Registration Number | C02181 |
| Water Usage | 94L per wash |
| Energy Efficiency | 2 Star |
| Model Number | WTL65W |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| More Specs | Specifications
Washing Program
Warranty
|




Reviews
There are no reviews yet.