Product Description
| Model Number | WKB130 |
|---|---|
| Washing capacity | 8KG |
| Spin Speed | 1400 RPM |
| Weight (kg) | 85 Kg |
| Depth (mm) | 636 mm |
| Height (mm) | 850 mm |
| Width (mm) | 596 mm |
| Finish Colour | White |
| Stackable | |
| Finish Colour Description | Lotus White |
| Number of Programs | 12 Programs | |
|---|---|---|
| Quick wash | ||
| Cotton | ||
| Delicate | ||
| Handwash | ||
| Wool |
| Cold Wash | |
|---|---|
| Easy Iron | |
| Rinse | |
| Drain Only | |
| Pre-wash Cotton | |
| Drain and Spin | |
| Shirts | |
| Rinse and Spin |
OTHER
| Primary Product Category | Front Load Washer |
|---|---|
| Water efficient | 4 |
| Energy consumption | 0.63 Kwh |
| Water consumption | 63 L |
| Overflow Protection | |
| Washing Machine Type | Front load |
| Automatic dosing |
| Energy Star Rating |
|---|









Reviews
There are no reviews yet.